OKOLICA - Henryków

            Szkółka Drzew i Krzewów Trawińscy znajduje się w województwie dolnośląskim, w miejscowości Henryków. To malownicze miejsce położone jest nieopodal Wrocławia. Okolica zachwyca przede wszystkim niesamowitą przyrodą oraz zabytkami, które warto zobaczyć, przy okazji wizyty w naszej szkółce.

        Henryków leży obok Wzgórz Strzelińskich, które chętnie odwiedzane są przez grzybiarzy, miłośników turystyki rowerowej, konnej i pieszej. Zabytkiem, który wyróżnia naszą miejscowość, jest Opactwo Cystersów w Henrykowie. To obiekt wyjątkowy, budynek o międzynarodowej renomie. Znawcy historii języka polskiego z pewnością skojarzą z tym miejscem Księgę Henrykowską, w której zapisano pierwsze zdanie w języku polskim: „Day, ut ia pobrusa, a ti pozywai” (daj, ja pokręcę żarna, a ty odpocznij).

            Przez Henryków przebiega kilka szlaków turystycznych, ukazujących niesamowite walory samej miejscowości oraz okolic. Nasza szkółka wpisuje się idealnie w malowniczy krajobraz Henrykowa. Bogata roślinność, strzeliste i okazałe drzewa stanowią ozdobę nie tylko naszego terenu, ale i całego sąsiedztwa. Zapraszamy do naszej szkółki i zwiedzenia urokliwego Henrykowa!

Close Menu